Dawid Straszak

Partner Strategiczny

Lubię mówić, że moja biznesowa rola polega na tym, żeby sprawiać, że ludzie chcą przychodzić do pracy. Od kilku lat pracuję jako lider zespołów w firmach o międzynarodowym zasięgu. Głównie w obszarach logistyki kontraktowej, finansów oraz ubezpieczeń. Nawet jeśli w moim zespole jest kilkanaście osób, do każdego zawsze staram się podchodzić indywidualnie.

Zajmuje się badaniem tematu charyzmy, a swoimi odkryciami dzielę się z innymi na wykładach, czy szkoleniach. Prowadzę również podcast, w którym od ekspertów z różnych dziedzin dowiaduję się jak stawać się bardziej charyzmatycznym. Z wykształcenia jestem psychologiem biznesu i zaliczam się do szczęśliwców, którzy wykorzystują zdobytą wiedzę ze studiów na co dzień.

Obszar merytoryczny

  • Charyzma w biznesie:
    • Komunikacja (online i offline): Porozumiewanie się, które prowadzi do rozwiązań problemów, a nie posiadania racji. Tworzenie długotrwałych, dobrych relacji z partnerami biznesowymi, współpracownikami, czy przełożonymi. Umiejętność przekonywania innych do swoich pomysłów. Etyka biznesowa w komunikacji. 
    • Autoprezentacja: Tworzenie spójnego i świadomego wizerunku zarówno offline jak online. Wywieranie zamierzonego wpływu na innych poprzez ubiór, mowę ciała (gestykulacja, mimika), czy ton głosu. Budowanie i utrzymywanie autorytetu. 
    • Wystąpienia publiczne: Przygotowanie merytoryczne i praktyczne do wystąpień publicznych. Ujarzmianie stresu przed i w trakcie wystąpienia. Tworzenie wystąpień, które przykują uwagę, pozostaną w głowie słuchaczy. Współpraca z publicznością, nawet tą trudną. 
  • Rozwój osobisty: Określanie celów biznesowych i prywatnych. Monitoring postępów. Określanie mocnych strony i praca nad nimi. 

Wysłuchaj najnowszego odcinka Podcastu Charyzmatycznego!